Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 7. prosince 2021 Ambrož, Benjamin

Vláda nás nutí k očkování. Proč vlastně?

21. 10. 2021 1:09:20
Platnost antigenních testů 1 den. Platnost PCR testů 3 dny, tedy vlastně 2 dny, protože výsledek je znám do 24 hodin. Platnost testů se zkracuje, zároveň si neočkovaní budou hradit sami. Co to znamená?

Od 1.11.2021 si budou všichni testy hradit sami. Cena antigenních testů cca 200,-Kč-300,- Kč. Cena PCR testů v přes 800,-Kč. Aha. Takže příklad. Dovolená pro čtyřčlennou rodinu neočkovaných, např. na Karlovarském filmovém festivalu by znamenala 200,-Kč x čtyři lidi x 7 dní = 5 600,-Kč jen za antigenní testy. A to uvažuji tu nejmenší myslitelnou částku, vláda opravdu nemá nyní v úmyslu jakékoliv testy cenově limitovat. Takže částka bude vyšší. Máte doma mladé neočkované potomky? Počítejte, že cca 3x v týdnu budou chtít do kina, do divadla, na výstavu, do restaurace, anebo jet jen vlakem domů. Máte potomků více? Vynásobte. Zjistíte, že částky za testy dalece přesahují váš rozpočet. A to nemluvím o tom, že chcete sami k holiči, na kosmetiku, do fitka či na kafe s kamarádkou.

Majitelé restaurací, putik, barů budou povinně kontrolovat, zda je návštěvník očkovaný. Co to znamená?

Jak řekl ministr Adam, kontroluje se poté, co si zákazníci sednou ke stolu. Pokuta za nedodržení až do výše 3 mil. (viz veřejné prohlášení ministra Vojtěcha ve sdělovacích prostředcích) Výborně. Lze předpokládat, že majitelé restaurací se nebudou chtít ani dohadovat se svými klienty, ani riskovat likvidační pokutu (a tímto přispět do státního rozpočtu) a raději zavřou. Nedivím se. Zavřela bych také. Hotely, divadla, kina, interiérové výstavy, již nyní je počet zákazníků na půlce, dále se s novými pravidly ještě sníží. Lyžařské vleky v zimě? Uvidíme.

Jak říká ministr Adam, je třeba lidi namotivovat k očkování. O nic jiného nejde. Prostě nejde. Ale proč vlastně?

Ochrana ostatních? NE. Dnes se ví, že očkovaní mohou roznášet nákazu stejně jako ti neočkovaní. Naopak, zdravotní sestry v nemocnicích si stěžují, že očkovaní se netestují, ačkoliv mají na sliznicích infekci, kterou roznáší vesele po nemocnici (viz např. pořad Máte slovo) .

Kolektivní imunita? NE. Dnes se ví, že kolektivní imunity dosáhnout nelze. To uznává i vláda. I očkovaní se mohou nakazit. Úroveň protilátek po očkování v čase klesá. V Izraeli zbývá jen 6% neočkovaných dospělých, přesto je počet hospitalizovaných vyšší než ve státech s menší proočkovaností. Covid pasy budou v Izraeli uznávány jen těm, kdo se nechají očkovat třetí dávkou. Dosavadní covid pasy se ruší. Mluví se o čtvrté, páté dávce. (viz dostupné info Izrae-covid z webu) Půjdeme touto cestou?

Lehčí průběh nemoci? Možná. Jedinou výhodou očkování, kterou ministr Adam očkovaným přiznává (např. pořadu M. Jílkové Máte slovo) je ta, že očkovaní budou mít lehčí průběh nemoci. A tedy jedinou výhodou očkování je nezaplnění JIP. Je to tak? Podíl očkovaných pacientů na JIPkách stoupá. Přirozeně. Snižuje se časem imunita získaná očkováním.

Cíl je očkovat, a to i ty s přirozenou imunitou po prodělání (i bezpříznakovém) nemoci. Však to pěkně vypadá v těch statistikách, ne? Zjišťovat protilátky, tj. širší a delší imunitu po prodělání nemoci? To se nehodí. Očkujte se. Protilátky po očkování s odstupem času? To se nehodí už vůbec. Mohlo vy to leccos zpochybnit.

Dnes už nade vší pochybnost jde jen o to, naočkovat co nejvíce lidí. Proč? Protože za každou nevyočkovanou vakcínu zaplatíme EU část dotace (viz info internet). Očkovat je třeba hlava-nehlava. Včetně dětí a mladých lidí. Dnes se ví, že děti nákazu téměř neroznášejí, protože mají menší virovou nálož. Ve státech, kde školy nebyly zavřené, nedošlo k většímu nakažení ani učitelů, ani rodinných příslušníků dětmi. Dnes se ví, že děti covidem ohrožené nejsou. Dnes se ví, že u dětí jsou nežádoucí účinky vakcinace vyšší než u starší populace. Dcera premiéra se očkovat nemusí, protože má protilátky, ačkoliv covid neprodělala. Moje a vaše děti či vnuci se ale k očkování donutí...

Závěrem lze shrnout, že očkovaným bude dovoleno žít životem, který byl běžný do doby covidové, neočkovaní budou sedět doma. Na chvíli. Protože za nějakou dobu budeme přesně tam, kde jsou v Izraeli a budeme očkované nutit k třetí, páté, desáté dávce. Pokud si to necháme líbit. Očkovaní, neradujte se předčasně. Navíc, ekonomicky na ta omezení doplatíme úplně všichni. Podlehneme a budeme očkovat i batolata? I to je v plánu. Tedy kromě batolat VIP politiků. Ony ty vedlejší účinky přeci jen nějaké jsou, když i farmaceutické firmy sami o sobě navrhují sledovat malinké děti 14 měsíců (viz prohlášení na webu či odkaz v mém předchozím článku).

A z mého života? Jediný člověk z mého okolí, který má již 14 dní covid, je plně očkovaná kolegyně. Otec mého kolegy zemřel v důsledku očkování. Kamarádka v důsledku očkování má zničenou krvetvorbu. Moje děti a jejich kamarádi se chtějí nechat očkovat jen kvůli tomu, aby mohli normálně žít a užívat výhod očkovaných, ne kvůli zdraví.

Budeme bez informací, bez selského rozumu a bez empatie k těm nejmenším tleskat vládě a jejímu nucení do očkování všech? Kolik dávek vakcín? I dětem? Ptám se: PROČ? Pro čí zájmy? Kde je milion chvilek pro demokracii? Kde je názor Akademie věd? Proč nezveřejní studie? Jak na zavření podniků doplatí státní rozpočet v době vzrůstající inflace, tedy my všichni?

Autor: Lenka Krištofíková | čtvrtek 21.10.2021 1:09 | karma článku: 47.41 | přečteno: 11102x

Další články blogera

Lenka Krištofíková

Očkovaní, buďte prosím doopravdy zodpovědní.

Jaká jsou pravidla pro umožnění nástupu totality, třeba fašismu nebo komunismu? Vzpomeňme si. Zodpovědnost neznamená poslouchat.

17.11.2021 v 1:21 | Karma článku: 32.69 | Přečteno: 763 | Diskuse

Lenka Krištofíková

Konspirační teorie k očkování jsou nebezpečné. Pojďme si na ty nejčastější ukázat.

Vzpomínáte, jak byli napadáni z konspiračních teorií ti, kdo odmítali ještě nedávno neřízenou migraci? Vzpomínáte, jak byli napadáni z konspiračních teorií ti, kdo varovali před spoléháním se jen na „zelené“ zdroje energie? Po pár

10.11.2021 v 20:05 | Karma článku: 36.30 | Přečteno: 1323 | Diskuse

Lenka Krištofíková

O léčbě a prevenci proti covidu vláda mlčela. Jen vakcinace a často škodlivá opatření

"Máme lék Regeneron pro 6000 pacientů, jenom tady v Motole, jinak je v republice rozdistribuován, já nechápu, jak dneska někdo umírá, protože když máte PCR pozitivního pacienta a dáte mu tento lék, nemá naději, že by umřel,

29.10.2021 v 2:08 | Karma článku: 34.57 | Přečteno: 1214 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Zuzana Zajícová

Jak jsem pekla cukroví

Nedovedu si představit, že bych si vánoční cukroví koupila. To by prostě nebyly správné Vánoce. Radši žádné, než kupované!

7.12.2021 v 9:10 | Karma článku: 7.69 | Přečteno: 76 | Diskuse

Jan Marek

Stalo se před osmdesáti lety na Hawaii

Každý z nás jistě ví o leteckém útoku japonského letectva na americkou námořní základnu v Pearl harboru na Hawaji.. V roce 1981 jsem měl možnost strávit na Hawaji dovolenou. Návštěva památníku náletu ve mně zanechala hluboký dojem

6.12.2021 v 23:50 | Karma článku: 12.43 | Přečteno: 182 | Diskuse

Marie Novotná

Noční můra

Dnes se stalo asi nemožné. Po roce léčení i druhá kontrola potvrdila že jako už konečně zdravá!!! A učím se tomu věřit.

6.12.2021 v 21:46 | Karma článku: 13.55 | Přečteno: 400 | Diskuse

Jan Lněnička

O zapomínání

Dnešní pořad Českého rozhlasu „Dva na dvojce“ byl věnován zapomínání. Veškeré jeho případy, které zde byly uváděny, by se mohly stát i mně. Už se u mne objevují známé známky stárnutí, ztráta krátkodobé paměti, zapomínání slov.

6.12.2021 v 18:36 | Karma článku: 14.31 | Přečteno: 219 | Diskuse

Jarka Jarvis

Hop sem, hop tam: Země Navahů

Většina samosprávného území Navahů (politicky nekorektní slovo "rezervace" se bojím vyslovit) zaujímá severovýchodní část Arizony. Na východě k němu pak ještě patří kousek Nového Mexika, a na severu ždibec Utahu.

6.12.2021 v 15:30 | Karma článku: 17.37 | Přečteno: 263 | Diskuse
Počet článků 17 Celková karma 37.74 Průměrná čtenost 1678

Není mi jedno, co se děje. Jsem daňovou poradkyní, pravidelně publikuji v odborných časopisech, vystudovala jsem obory Evropské vztahy a veřejná správa.

Najdete na iDNES.cz